НОВИНИ УСПІШНОЇ ХАРКІВЩИНИ

Повернути культуру поведінки на дороги Харкова. Валентин Шеветовський звернувся до водіїв і пішоходів

Останніми тижнями у Харкові сталося кілька дорожньо-транспортних пригод, які викликали великий резонанс. Депутат обласної ради від «Блоку Кернеса – Успішний Харків» Валентин Шеветовський висловив думку з приводу причин масових аварій та способів подолати негативні тенденції на дорогах.

За його словами, відео з місць ДТП свідчать про повну зневагу до правил з боку учасників дорожнього руху. У водіїв відсутня толерантність один до одного та пішоходів, окрім того, автомобілісти ігнорують обмеження у швидкості.

«Одна з причин цього, як на мене, - приклад, який батьки подають своїм дітям. Нерідко водії не пропускають пішоходів навіть на внутрішньоквартальних дорогах. У тому числі людей похилого віку чи жінок з дітьми. Чоловіки на дорогих авто із часткою презирства ставляться до власників автомобілів нижчого цінового сегмента. А потім ми дивуємось, чому молода людина на дорогому авто не реагує на пішоходів або сідає за кермо напідпитку. Але так само їздить батько! А син завжди підсвідомо хоче бути схожим на батька, повторює його рухи та поведінку. Тож відповідальність за дії юнаків лежить насамперед на батьках. Батьки також мусять навчити дітей бути свідомими пішоходами, дотримуючись правил дорожнього руху», - розповів Валентин Шеветовський.

Інша причина безвідповідальної поведінки за кермом, на думку депутата, позиціювання себе як «крутої» особистості.

«На жаль, часто молодь ще не розуміє, що сильна людина може дозволити собі бути ввічливою та толерантною, а слабка — приречена фонтанувати з себе наглість. Вони не замислюються, що бачать уві снах їх батьки після ДТП дитини. Не замислюються про жодні наслідки», - додав Валентин Шеветовський.

Він закликав водіїв та пішоходів повернути культуру поведінки учасників дорожнього руху на дороги Харкова та України та з повагою ставитися один до одного, розуміючи ціну людського життя і здоров’я.