НОВИНИ УСПІШНОЇ ХАРКІВЩИНИ

Людмила Немикіна: Обласний конкурс в галузі охорони здоров’я має сприяти розбудові ефективної медичної системи в громадах

Мета нового обласного конкурсу в галузі охорони здоров’я – посилення спроможності громад в розбудові ефективної системи надання медичної допомоги населенню. Про це розповіла депутатка Харківської обласної ради від «Блоку Кернеса – Успішний Харків», голова комісії з питань бюджету Людмила Немикіна.

За її словами, взяти участь у конкурсі «Ефективна медицина в громаді» зможуть органи місцевого самоврядування, що є засновниками чи співзасновниками закладів охорони здоров’я. Обов’язковою умовою для участі буде співфінансування проєкту, при цьому облбюджет фінансуватиме до 70 % витрат. Сума кожного мініпроєкту не має перевищувати 500 тис. грн. Загалом на реалізацію конкурсного проєкту в обласному бюджеті передбачена сума 10 млн грн.

«Цей конкурс вбере в себе практики проекту «Ефективна первинна медицина в громаді», але в той же час він спрямований і на підтримку вторинної ланки медицини, що також сьогодні реформується і в частині управління, і в частині фінансування. Сподіваюся, що конкурсний комітет буде сформовано найближчим часом, і ми розпочнемо прийом заявок від громад», – акцентувала Людмила Немикіна.

Довідка. Проєкт «Ефективна первинна медицина в громаді» започатковано у вересні 2018 року, термін його реалізації – 32 місяці. Він виконується у рамках програми ЄС «Підтримка громадянського суспільства, місцевих влад та прав людини в Україні» та фінансується Європейським Союзом. Реалізується Харківською обласною радою в партнерстві з Асоціацією органів місцевого самоврядування області, ГО «Агенція змін «Перспектива» та ГС «Українсько-німецька медична асоціація».


В рамках проєкту проведено тренінги для адміністративних команд центрів первинної медико-санітарної допомоги, сімейних лікарів, навчальні тури, ярмарки вакансій і здоров’я, просвітницькі кампанії на території різних громад. Окрім того, відбулося два етапи конкурсу мінігрантів, 25 переможців отримали сучасне медичне й лабораторне обладнання для центрів первинної допомоги.

Проєкт добігає кінця у квітні 2021 р., після чого облрада планує розпочати обласний конкурс «Ефективна медицина в громаді».