НОВИНИ УСПІШНОЇ ХАРКІВЩИНИ

Нову команду «Укрзалізниці» цікавлять тільки непрофільні активи, а не розвиток залізниці. Віктор Остапчук

Незважаючи на те, що дві судові інстанції, включаючи Харківський апеляційний суд, зобов'язали АТ «Укрзалізниця» відновити депутата обласної ради від «Блоку Кернеса - Успішний Харків», Героя України Віктора Остапчука на посаді директора регіональної філії «Південна залізниця», він так і не зміг повернутися на робоче місце.

За словами депутата, компанія знайшла спосіб де-юре виконати рішення суду, при цьому фактично не повернувши йому посаду. Так, 9 лютого керівництво «Укрзалізниці» підписало наказ про відновлення його в якості директора «Південної залізниці», але одночасно в компанії ухвалили нове Положення про регіональну філії «Південна залізниця». Відповідно до нього видозмінилася назва посади керівника, а в обов'язки Остапчука увійшло тільки опікування спорткомплексом «Локомотив», а не вирішення транспортних питань.

«Наскільки мені відомо, «Укразалізниція» засекретила інформацію про керівництво Південної залізниці, так і не надавши чітких відповідей на жоден журналістський запит з цієї теми. Така ситуація, на мою думку, не випадкова. Ще на початку січня на мою електронну пошту прийшов лист від небайдужих залізничників, де повідомлялося про можливі «схеми» і домовленості між керівництвом «Укрзалізниці» і Південної залізниці», - розповів Віктор Остапчук.

Він зазначив, що за інших умов, можливо, погодився б взяти на себе відповідальність за спортивну сферу, але не в ситуації, коли порушуються всі законодавчі норми.

«Я вважаю, що все це фейк, як і фейкова вся ця «нова» команда «ефективних менеджерів» «УЗ». Їх не цікавить ні розвиток спорту, ні залізниця в цілому. Зате цьому «підвідділу очищення» цікаві так звані непрофільні активи залізниці: санаторії, палаци спорту, дитячі оздоровчі центри, лікарні, від яких будуть «очищати» залізницю... Так от нехай шарікови, у яких не здригнеться рука пустити з молотка все побудоване попередніми поколіннями залізничників, у цьому «підвідділі» і працюють», - підкреслив депутат.

Довідка. Віктор Остапчук керував Південною залізницею з 2000 р по 2012 р У 2012 р був звільнений у зв'язку з обранням народним депутатом (обирався двічі - до Верховної Ради 7-го і 8-го скликань). У 2019 перестав бути нардепом у зв'язку з достроковим розпуском Верховної Ради.

11 грудня 2020 р Дзержинський районний суд Харкова ухвалив рішення, яким зобов'язав АТ «Укрзалізниця» відновити Віктора Остапчука на посаді директора регіональної філії «Південна залізниця».

8 лютого 2021 р. Харківський апеляційний суд залишив клопотання АТ «Укрзалізниці» про призупинення рішення першої інстанції без задоволення.