НОВИНИ УСПІШНОЇ ХАРКІВЩИНИ

"Картка харків'янина": якою вона буде і що дає

Буде випущено шість видів карт. Це учнівські, студентські, загальні, пільгові, пенсійні та карти працівників комунальних підприємств. Сьогодні стали відомі подробиці, які привілеї будуть давати три з них - учнівська, студентська та пільгова.

Карти будуть мати різний дизайн і різний набір можливостей. Але всі вони в обов'язковому порядку будуть давати безкоштовний вхід до зоопарку і можливість купувати товар за соціальною ціною в деяких супермаркетах, аптеках та АЗС.

Отримати картку зможе кожен харків'янин, заповнивши анкету в електронному або паперовому вигляді.

Керівник міста Ігор Терехов зазначає, що в цілому "картка харків'янина" дозволить економити кожній родині до тисячі гривень на місяць. Це унікальний для України проєкт.

Для школярів учнівська карта замінить перепустку до школи і шкільний Е-ticket. Учні, які дістаються до школи громадським транспортом, за картою харків'янина зможуть їздити безкоштовно. Крім того, учнівська карта дає привілеї на відвідування дитячих розважальних центрів і квест-кімнат.

Учнівські карти будуть трьох видів, залежно від віку школяра.

Свою першу карту зможе отримати вже першокласник. Користуватися нею можна буде до закінчення початкової школи.

Для учнів 5-9 класів передбачена карта харків'янина для середньої школи. А для учнів 10-12 класів - карта старшокласника. Така карта дасть додаткову можливість - старшокласники зможуть заощадити при відвідуванні міських кафе. Вже досягнуто домовленостей з декількома мережевими закладами.

Студентська карта харків'янина буде діяти протягом усього часу навчання у вищому навчальному закладі.

Як і карти школярів, студентська картка буде пропуском до університету. Також вона дасть 50% пільгу на 60 поїздок у метро і на 30 поїздок в наземному громадському транспорті.
У студентів збережуться привілеї на відвідування міських кафе і квест-кімнат, окрім того, з'являться особливі умови при оплаті послуг деяких комунальних підприємств.

Пільгову картку зможуть отримати тільки харків'яни, які мають пільговий статус. Перелік таких статусів затверджений законом. Відповідно, щоб отримати таку карту потрібно буде довести, що пільговий статус дійсно є.

Пільгова картка дає право безкоштовного проїзду в усіх видах транспорту в необмеженій кількості.