НОВИНИ УСПІШНОЇ ХАРКІВЩИНИ

Валентин Шеветовський: Громадам слід уважніше ставитися до можливостей, які дає обласна програма «теплих» кредитів для ОСББ

Найактивніше вигодами Програми стимулювання об’єднань співвласників багатоквартирних будинків, житлово-будівельних кооперативів Харківської області до впровадження енергоефективних технологій користуються ОСББ Лозової та Чугуєва. Про це розповів депутат облради від «Блоку Кернеса – Успішний Харків» Валентин Шеветовський.

За його інформацією, минулого року компенсаційні виплати з обласного бюджету отримали 13 лозівських ОСББ на 633 тис. грн., 5 чугуївських – на 460 тис. грн., 2 харківських – на 208 тис. грн., 2 ізюмських – на 143 тис. грн., борівське – на 32 тис. грн. та валківське – на 15 тис. грн.

«Мета цієї програми – залучити якомога більше ОСББ до модернізації житлового фонду та скорочення обсягів споживання енергоресурсів. Вона передбачає таку схему: якщо ОСББ залучає кредитні кошти на запровадження енергоефективних технологій, то 20 % від загальної суми кредиту компенсує обласний бюджет», - пояснив депутат.

Валентин Шеветовський зазначив, що поки фінансові можливості програми «теплих» кредитів незначні. Цього року її фонд заплановано на рівні 2 млн грн. Проте якщо збільшиться кількість ОСББ, що прагнутимуть скористатися пільгою, то й обсяг коштів може бути переглянутий.

Довідка. Кредитним коштом у багатоквартирних будинках регіону проведені роботи з термомодернізації внутрішньобудинкових систем теплопостачання, встановлені загальнобудинкові прилади теплової енергії, облаштовані індивідуальні теплові пункти, в місцях загального користування встановлені енергоощадні вікна і двері. Окрім того, в рамках програми громади можуть встановити багатотарифні прилади обліку електроенергії або ж вузли обліку води, придбати системи сонячного теплопостачання, обладнати системи освітлення місць загального користування чи теплонасосні системи для водяних систем опалення.