НОВИНИ УСПІШНОЇ ХАРКІВЩИНИ

У день народження великого земляка діти намалювали місто, в якому хочуть жити

Представники «Блоку Кернеса - Успішний Харків» спільно з Харківською дитячою художньою школою ім. Рєпіна провели конкурс дитячого малюнка. Його учасниками стали 18 хлопців і дівчат з різних районів міста.Діти зібралися в саду Шевченка - біля скульптурної композиції, присвяченої великому художнику Іллі Рєпіну. Сьогодні, 5 серпня, відзначається 176-річчя з дня народження нашого видатного земляка.Перед початком конкурсу викладач Харківської дитячої художньої школи, мистецтвознавець Валерія Жосул прочитала лекцію про митця Іллю Рєпіна. Потім всім юним художникам надали мольберти, воскові олівці й аркуші. Діти малювали на тему «Мій Харків».Конкурс привернув увагу батьків з дітьми, які прогулювалися садом Шевченка. Маленьким харків'янам виділили вільні мольберти, щоб вони також змогли зобразити місто своєї мрії.

Всім учасникам конкурсу вручили книгу "Екскурсія центром Харкова" та пам'ятні подарунки.


«Діти із задоволенням взяли участь в конкурсі, малювали відомі місця, архітектуру Харкова. Ми хочемо, щоб юні харків'яни та мешканці області любили мистецтво та більше долучалися до нього, а також знали історичні факти про видатних земляків, які народилися й творили на території Харківщини», - зазначив активіст молодіжного крила «Блоку Кернеса - Успішний Харків» Павло Столбовий.

Довідка. Ілля Юхимович Рєпін - живописець, педагог, професор. Народився 5 серпня 1844 року в місті Чугуєві Харківської області.

Розквіт творчості художника припав на 1880-ті роки. Він створив галерею портретів сучасників, працював як історичний художник і майстер побутових сцен. Стихією художника була сучасність, і, навіть створюючи картини на теми легендарного минулого, він залишався майстром актуального сьогодення, скорочуючи дистанцію між глядачем і героями своїх творів. Рєпін - автор всесвітньо відомих картин «Бурлаки на Волзі», «Не чекали», «Запорожці пишуть листа турецькому султану» та багатьох інших.