НОВИНИ УСПІШНОЇ ХАРКІВЩИНИ

Валентин Шеветовський: Благоустрій і комфорт у селах починається з освітлення

На пленарному засіданні Харківської обласної ради 11 березня депутати мають затвердити корективи до програми розвитку освітлення населених пунктів Харківщини «Енергія світла» на 2019-2021 роки.


Як розповів депутат облради від «Блоку Кернеса - Успішний Харків» Валентин Шеветовський, на поліпшення якості освітлення в регіоні планують спрямувати 77 млн грн. З них майже 70 млн грн. фінансуватимуться з обласного бюджету, решта — коштом місцевих бюджетів.

Він зазначив, що проблема вуличного освітлення на сьогодні найбільш актуальна для сільської місцевості, і саме ці території потребують особливої уваги.


«Прагнучи до європейських стандартів життя, слід забезпечити щонайменше базові потреби людей у сільській місцевості. Освітлення територій — питання не лише комфорту, але й безпеки. Це соціальна вимога для суспільства, яке називає себе цивілізованим», - підкреслив Валентин Шеветовський.

За його словами, цьогоріч передбачено значний обсяг робіт, що має принести світло у села Харківщини. Зокрема, заплановано встановити понад тисячу світильників, оновити більше 45 тис. метрів мереж та понад 500 опор. Планується стовідсотково забезпечити потребу в освітленні вхідних груп. А це майже півтори тисячі під’їздів багатоквартирних будинків.