НОВИНИ УСПІШНОЇ ХАРКІВЩИНИ

У Харкові відкрили найбільший в Україні центр з виробництва ПЛР-тестів

Керівник міста Ігор Терехов узяв участь у відкритті першої в Україні сучасної лабораторії з розробки та виробництва молекулярно-біологічних діагностичних тест-систем для ПЛР-діагностики інфекційних, онкологічних і спадкових захворювань.

"Сьогодні ми відкриваємо медичний хаб, який потрібен не лише Харкову, він потрібен всій Україні, - сказав Ігор Терехов. - Його продукція матиме попит в усьому світі. Не будемо забувати і те, що Харків - студентське місто, тому наші студенти-медики зможуть проходити практику на найсучаснішому обладнанні», - зазначив він.

Ігор Терехов також подякував засновнику бізнес-парку «Екополіс ХТЗ» Олександру Ярославському, який вклав кошти в створення даної лабораторії. Всього інвестовано близько $5 млн, на базі науково-дослідного біотехнологічного виробництва будуть створені сотні нових високотехнологічних робочих місць для вчених і дослідників.

Відкриття медичного центру стало відповіддю Харкова на виклик пандемії. Його робота має на меті створення власних технологій у протистоянні епідемії Covid-19. Також Харків і Україна знаходять сучасний високотехнологічний інструментарій для протидії іншим хворобам. Наше місто і наша країна отримують можливість стати одним зі світових центрів співпраці з міжнародними організаціями в рамках національних і глобальних програм подолання пандемії COVID-19 та інших хвороб, що несуть небезпеку людству.

Унікальна науково-дослідна база біотехнологічного виробництва тест-систем для ПЛР-діагностики інфекційних, онкологічних і спадкових захворювань, створена на базі бізнес-парку нового покоління «Екополіс ХТЗ», оснащена обладнанням провідних світових виробників і сертифікована за міжнародним стандартом ISO 13485.

Новий медичний хаб включає лабораторію з розробки та виробництва молекулярно-біологічних діагностичних тест систем і найбільше виробництво ПЛР-тестів в Україні. Центр також залучатиме до співпраці студентів-медиків для стажування, проведення досліджень і власних розробок.