НОВИНИ УСПІШНОЇ ХАРКІВЩИНИ

Володимир Бєлий: Безгрошів’я та фінансування за залишковим принципом – така нині доля закладів культури Богодухівщини

Занепад Шарівського замку, відсутність історичного музею, занедбані клуби та будинки культури. Про проблеми туристично-культурної сфери у Богодухівському районі розповів у коментарі для газети «Блок Кернеса - Успішний Харків» директор спеціалізованої школи олімпійського резерву з водних видів спорту Яни Клочкової Володимир Бєлий.

Богодухівщина знана своїми культурно-історичними пам’ятниками. Головний – Шарівський замок. Ухвалювалися різні рішення, не один мільйон гривень було виділено на ремонт цього об’єкту, залучалися інвестори, але комплекс продовжує занепадати, зауважив Володимир Бєлий.

«Мою увагу привернув недавній пост у Фейсбуці голови ХОДА про Шарівку під назвою «Не вистачає злості». Дійсно, «злості не вистачає», і не тільки у пана Кучера, а у багатьох людей, яким небайдуже майбутнє цієї перлини Слобожанщини. Треба робити реставрацію за останнім словом науки, із залученням найкращих фахівців», - зазначив Володимир Бєлий.

Ще одна проблема Богодухівщини, що має славну і давню історію, - відсутність історичного музею. Працює у районі лише краєзнавчий музей, який відкрили ще в 1983 році. Але зараз він знаходиться у незадовільному стані. Експозиція у музеї жодного разу не оновлювалася.

«Більш того, музей не опалюється і майже постійно закритий. Та й чим він може зацікавити? Створення музею Богодухівщини - це справа честі всіх, кому дорогий наш район», - підкреслив Володимир Бєлий.

Безгрошів’я та фінансування за залишковим принципом. Така нині доля у сільських будинків культури і клубів Богодухівщини, не приховує спікер. Їх матеріально-технічна база знаходиться у занедбаному стані і терміново потребує оновлення. За останній час лише відремонтували приміщення та утеплили фасад районного будинку культури, а також відремонтували Максимівській сільський клуб. На цьому, зауважує Володимир Бєлий, якісь позитивні зрушення в районі закінчилися. Співробітників клубів та будинків культури оформлюють лише на 0,5 і 0,25 ставки. Як результат, в таких умовах люди відмовляються працювати.

«Опалення в зимовий час у багатьох закладах відсутнє, гостро стоїть проблема кадрів. За чинним положенням, директором будинку культури може працювати людина, яка має вищу освіту і стаж роботи в галузі культури не менше 3-х років. У нас в райцентрі таких фахівців одиниці, а про село годі й говорити. І хто з такою освітою і досвідом роботи піде працювати на чверть ставки? Художні керівники є тільки в окремих установах, а про керівників гуртків і говорити нема чого. Ось і виходить, що на ці нікчемні копійки ентузіасти, віддані своїй справі, мають виконувати обов’язки одразу декількох працівників», - підсумував Володимир Бєлий.
Газета