НОВИНИ УСПІШНОЇ ХАРКІВЩИНИ

У Харківському зоопарку померла слониха

Як повідомили в прес-службі зоопарку, 23-річна слониха Тенді померла від хронічного захворювання - дисплазії колінних суглобів.

До Харкова тварину привезли з Одеси у 2-річному віці. Згодом, коли слоненя почало набирати вагу, кіпери помітили проблеми із задніми ногами. Тварина кульгала, неправильно ставила стопу, що призвело до викривлення ніг і системних змін, які не дозволяли нормально рухатися.

Діагноз Тенді встановив консиліум харківських фахівців із західними колегами. Причина хвороби - генетичний фактор. З огляду на складність захворювання, представники зоопарку вели регулярні консультації з фахівцями Європейської асоціації зоопарків та акваріумів. Лікування проводили під їх наглядом. Був підібраний максимально ефективний метод підтримуючої терапії, який коригувався залежно від загального стану слонихи.

У зоопарку відзначають, що на певному етапі фахівці Асоціації запропонували застосувати евтаназію. Але оскільки стан тварини давав надії, було вирішено продовжити лікування, борючись за життя Тенді.

На жаль, терапія давала лише тимчасовий ефект. В результаті важкого невиліковного захворювання Тенді померла.