НОВИНИ УСПІШНОЇ ХАРКІВЩИНИ

Чудово, що можна дізнатись про нові ідеї та зустрітись з колегами: Світлана Горбунова-Рубан про «Форум добрих справ»

У світі, де щодня ми стикаємось з новинами про війну, насильство і конфлікти, відчуття добра стає актуальним, ніж будь-коли. Добро - не просто слово, це стан сучасної української душі. 15 вересня у Київському національному університеті ім. Шевченка відбувся 10-й «Форум добрих справ». Захід відвідали лідери громадських організацій, представники бізнесу, освіти, діячі культури та мистецтв, працівники охорони здоров’я. Говорили про волонтерство, допомогу та цінності, які розкрила для нас війна.

Депутатка Харківської міської ради від фракції «Успішний Харків» Світлана Горбунова-Рубан взяла учать у Форумі. Виступ вона розпочала словами «Вас вітає місто-герой Харків!».

«Без добрих справ ми б точно не вистояли. Я пам՛ятаю перші дні військової навали, коли прильоти не припинялись. Ракети, артилерія - все летіло на місто, гинули люди, рушились наші домівки. Було важко і страшно. Номери моїх телефонів просто розривалися, люди потребували допомоги. Але був один дзвінок і запитання «Чим тобі допомогти»? Це телефонували Олександр Сосіс та Еліезер Фельдман. Вони прислали гроші на картку, я змогла тоді надати людям допомогу», - розповіла Світлана Горбунова-Рубан.

За її словами, з початком війни у Харкові волонтери моментально організувались, бо місто має досвід роботи у соціальній сфері. Усі об’єднались заради допомоги. Так, надавались продукти, ліки, була й матеріальна підтримка, евакуація людей. Створився великий пласт помічників, які працювали організовано та скоординовано, розуміючи, що треба зв’язатись з місцевою владою. Це і врятувало місто.

Як зазначила Світлана Горбунова-Рубан, сьогодні у Харкові вже інша ситуація.

«Ми робимо все, щоб місто вистояло, люди повертались до нього. Працюють лікарні та соціальні заклади, наші медики рятують життя захисників. У метрополітені відкрилися класи, там навчаються 1100 дітей. Місто живе», - прокоментувала депутатка.

Вона зауважила, що «Форум добрих справ» - важливий проект.

«Чудово, що в нашому суспільстві є люди, для яких важливо те, що існують проекти, де можна дізнатися про нові ідеї, зустрітися з колегами, познайомитися з цікавими людьми, поділитися досвідом, обговорити проблеми та знайти підтримку. Особливо у такий складний час, як зараз. На величезне щастя, кілька років я є учасником цього чудового явища і маю високу нагороду - орден «Добре серце», присвоєний мені «За активну благодійну діяльність та сприяння розвитку громадянського суспільства в Україні». У грудні 2021 року цим орденом було нагороджено 12 видатних осіб України, серед яких опинилася і я. Моя щира подяка ідейним натхненникам та організаторам форуму, та керівництву Інститут розвитку громадянського суспільства ім. Голди Меїр - Олександру Сосісу, Лейзеру Фельдману та Тетяні Грабан», - поділилась Світалана Горбунова-Рубан.

Довідка. Організатор «Форуму Добрих Справ» - Інститут розвитку громадянського суспільства ім. Голди Меїр. Він сприяє становленню та розвитку громадянського суспільства в Україні шляхом формування органічного та позитивного ставлення громадян до активного суспільного життя, підтримки творчої життєвої позиції. За час існування Форум об’єднав понад 3 тисяч учасників та 150 спікерів.

У 2021 році відбувся перший в Україні «Бал Добрих Справ», де вперше в Україні найуспішніші представники громадянського суспільства отримали нагороду «Орден доброго серця». Вын став подякою громадським діячам за їхні справи. Нагорода потрапила до ТОП-10 недержавних відзнак (галузь волонтерства).