НОВИНИ УСПІШНОЇ ХАРКІВЩИНИ

У Харкові планують побудувати кілька дорожніх розв'язок і запустити новий трамвайний маршрут

У Харківській міськраді відбулася громадська дискусія щодо перспектив розвитку міського електротранспорту.

Приводом для зустрічі міської влади з громадськими активістами став проєкт, пов'язаний з будівництвом транспортної розв'язки в районі станції метро «Київська». Вона істотно розвантажить трафік руху в напрямку центру міста, однак для максимально ефективного вирішення проблеми заторів, щоб не створювати ефект «пляшкового горлечка», планується також розширити вулицю Весніна і Матюшенка. У зв'язку з цим передбачені зміни в русі трамвайного маршруту №26.

За словами в.о. міського голови Ігоря Терехова, саме відкрите обговорення у формі дискусії може допомогти Харкову уникнути непродуманих кроків і помилок, аналогічних тим, які призвели до транспортного колапсу в Києві.

«Я за те, щоб у Харкові застосовували найсучасніші транспортні технології. Це стосується і дорожніх розв'язок, і всієї транспортної інфраструктури. Нам потрібні й альтернативні види транспорту такі, як, наприклад, метробус. У найкращому мегаполісі України повинен бути найсучасніший екологічно чистий транспорт», - підкреслив Ігор Терехов.

Керівник міста зазначив, зараз Харків потребує дворівневої розв'язки в районі вул. Клочківської - узвозу Клочковського, пр. Льва Ландау - пр. Гагаріна. Необхідно також перемістити автовокзал з пр. Гагаріна. Всього в перспективі розглядається будівництво близько десяти дорожніх розв'язок. Ігор Терехов запросив представників громадськості долучитися до обговорення реконструкції дорожньо-транспортної мережі Харкова, щоб спільно виробити сучасні та комфортні рішення.

Що стосується трамвайного маршруту №26, з якого і почалася дискусія, запрошений на зустріч директор КП «Міськелектротранссервіс» Владислав Васенко повідомив, що для пасажирів ситуація не зміниться. Трамвай курсуватиме з такими ж часовими проміжками, тільки вул. Весніна запустять реверсний рух. Щоб забезпечити рухомим складом найбільш навантажену ділянку шляху від Журавлівського гідропарку до розворотного кола «Південно-Східна», буде додано ще 25-й маршрут, який курсуватиме в інтервалах руху 26-го.