НОВИНИ УСПІШНОЇ ХАРКІВЩИНИ

Профспілки за гідну працю і добробут людини: Сергій Тесленко пояснив, чому важливе підвищення зарплат українців

Щорічно 7 жовтня з 2008 року відзначається Всесвітній день дій за гідну працю. У цей день профспілки усього світу спільно виступають за забезпечення людей гідною працею. Кожен заслуговує на гідне життя, в якому може реалізувати власні основні потреби. На думку Сергія Тесленка, депутата Харківської обласної ради від фракції «Успішний Харків» і голови Об’єднання профспілок Харківської області, значну роль у здобутті гідного життя відіграє робота. Мільйони людей, які шукають роботу, мають потребу в тому, щоб уряд забезпечував соціальний захист, закріплення прав працюючих у законодавстві та забезпечення їх на практиці.

«У Всесвітній день боротьби за гідну працю Міжнародна конфедерація профспілок (МКП) зазначила, що настав час для підвищення заробітної плати. Це зменшить величезний тиск на працюючих людей та їхні сім'ї через інфляцію, спричинену прибутками корпорацій. Шалена інфляція, спричинена надприбутками потужних корпорацій, які контролюють енергетику, транспорт, продовольство та інші життєво важливі товари, призводить до того, що все більше працівників та їхніх родин опиняються за межею бідності», - зазначив Сергій Тесленко.

За його словами, більше половини домогосподарств ледве справляються з матеріальними труднощами, а 10% не можуть оплатити витрати на найнеобхідніші товари чи послуги. Крім того, пандемія COVID-19 та вторгнення рф в Україну мали драматичний вплив на загальну економічну ситуацію.

«Це відбувається на тлі десятирічного зниження частки добробуту, що припадає на працюючих людей, оскільки придушення профспілкової діяльності, зокрема колективних переговорів, веде до того, що працівники вже отримують менше, ніж їм належить. Мінімальна заробітна плата є неадекватною, що призводить до того, що працівники продовжують втрачати свої позиції», - зауважив депутат.

Водночас він наголосив, що справедливість в оплаті праці - це наріжний камінь суспільного договору між працівниками, урядами та роботодавцями, який був порушений в інтересах корпоративної жадібності. Із початку пандемії з'явилися 573 нових мільярдери, які контролюють 13,9% світового ВВП, в той час як щодня ще понад 700 000 людей опиняються за межею бідності.

«Розрив суспільного договору через навмисні рішення урядів загрожує демократії, оскільки антипрофспілкові репресії та нездатність прийняти справедливе трудове законодавство сягають нових висот. Це підкріплюється міфом, який поширюють деякі економісти та керівники центральних банків, а також консервативні політики та ЗМІ, про те, що в інфляції так чи інакше винні трудящі, і що будь-яке збільшення доходів людей буде погано впливати на економіку. Це неправда: інфляція в тих небагатьох країнах, що залишилися, де діє автоматична індексація заробітної плати, знаходиться приблизно на тому ж рівні, що і в тих країнах, які не підвищували заробітну плату. Тому 7 жовтня, у Всесвітній день гідної праці, ми вважаємо, що як і МКП маємо поставити на щит питання номер 1 - необхідність підвищення зарплати українських працівників, зважаючи на те, що мінімальна зарплата вже майже 2 роки лишається без перегляду - 6700 грн при інфляції, яка минулого року сягнула 26%, цього року вона також велика, тому потрібно на це реагувати», - повідомив Сергій Тесленко.

На його думку, ще один фактор, який маємо сьогодні враховувати, - мотивація повернення до України людей, які виїхали. Якщо ситуація не зміниться (мова про невеликі зарплати невеликі, умови праці тощо), буде важко переконувати людей повернутися.

«Добре, що президент України Володимир Зеленський до Дня Незалежності закцентував увагу парламентарів і суспільства на необхідності відмовитись від ідеї, що праця українців має бути «дешевою» та що дешевизна праці не має бути нашою конкурентною перевагою. Він вбачає, що за повоєнний період ми маємо досягти рівня оплати за формулою Східні країни + 30%. Тоді буде мотивація українців до роботи в Україні. Відзначення на міжнародному рівні Всесвітнього дня дій за гідну працю та Міжнародного дня боротьби з бідністю - час мобілізації профспілок у всьому світі на захист гідної праці з метою подолання бідності. Гідна праця - це запорука соціальної стабільності, зміцнення та розвитку країни. Гідна праця - це запорука перемоги!» - підсумував Сергій Тесленко.