НОВИНИ УСПІШНОЇ ХАРКІВЩИНИ

На Харківщині планують створити регіональну залізничну компанію

Підготовку пілотного проєкту створення регіональної залізничної компанії «Слобожанщина» обговорили на засіданні постійної комісії з питань розвитку транспорту та зв’язку Харківської облради.

Як зазначив голова комісії, депутат облради від «Блоку Кернеса – Успішний Харків» Віктор Остапчук, проєкт передбачає створення сучасної моделі ефективного державно-приватного партнерства. Він має вирішити проблему збиткових приміських пасажирських перевезень.

За задумом авторів, реалізація програми дозволить зробити поїздки в приміських електричках комфортними. В процесі планується замінити старий рухомий склад, відновити прямі рейси до Харкова з усіх районних центрів і міст, відкрити нові маршрути тощо. Фінансування передбачається з бюджетів різних рівнів, за рахунок бізнес-інвестицій, а також з власних коштів підприємств та інших джерел.

Питання створення залізничної компанії розглянуть на сесії Харківської обласної ради 11 березня.

«Ми вже підготували дорожню карту проєкту. І якщо сесія ухвалить рішення його реалізувати, зможемо розпочати роботу вже цього року. Ми також зможемо запропонувати уряду на базі Харківської області реалізувати пілотний проєкт із монетизації пільг. Залізниця має для цього все необхідне», - підкреслив Віктор Остапчук.