НОВИНИ УСПІШНОЇ ХАРКІВЩИНИ

Тетяна Тімофєєва: Зміївський район використовує успішний досвід Харкова у вирішенні проблем ЖКГ

Серед основних питань ЖКГ у Зміївському районі — вивезення та правильне поводження з твердими побутовими відходами, - зауважила у коментарі для газети «Блок Кернеса – Успішний Харків» голова Зміївської районної ради Тетяна Тімофєєва.

За її словами, у Змієві полігон ТПВ функціонує з 2007 року, але його можна було назвати просто звалищем.

«За останні два роки ми оформили земельну ділянку під цим полігоном, там працює техніка, тепер він у нормальному стані. Також ми розробили проєкт будівництва лінії сортування і переробки ТПВ. У цьому напрямку використовуємо успішний досвід Харкова, який будує сміттєпереробний завод. З огляду на близькість до Харкова та Балаклеї, ми могли б обслуговувати не тільки свій район, але й інші населений пункти.

Свій проєкт ми намагаємося включити до програми розвитку Харківської області, тому що для його реалізації потрібно 170 млн гривень, а в районі таких коштів немає. На жаль, нинішнє керівництво ХОДА лише нещодавно дізналося про наш проєкт, а два попередні губернатори навіть жодного разу не були в районі.

Я впевнена, що розв’язати цю проблему можна лише за умови створення єдиної ефективної команди і на обласному, і на районному рівнях», - зазначила голова районної ради.

Тетяна Тімофєєва також повідомила, що у водопостачанні Зміївського району існує дві основні проблеми: по-перше, відсутність централізованого водопостачання в багатьох населених пунктах, по-друге, старі мережі.

«Ми замінили понад 25 км труб централізованого водопостачання, вдалося значно поліпшити якість води.

Селище Зидьки почало будувати нову систему водопостачання. Вже прокладено близько 3 кілометрів труб, підключено понад 100 абонентів – тепер люди мають можливість користуватися якісною питною водою з глибоководних свердловин.

У планах – завершити те, що розпочато. Це село Зидьки. Побудувати там основні магістралі. Далі у нас Таранівка – величезна село, яке сьогодні без централізованого водопостачання. Там близько 5 тисяч жителів. Це питання, які повинні бути вирішені в першу чергу», – підсумувала голова районної ради.
Газета