НОВИНИ УСПІШНОЇ ХАРКІВЩИНИ

У Печенізькій громаді відкрили smart-лабораторію

Центр первинної медико-санітарної допомоги Печенізької селищної ради отримав сучасне лабораторне обладнання. В рамках реалізації проєкту, що переміг в обласному конкурсі «Ефективна медицина в громаді», для медзакладу купили три лабораторних аналізатори, комп’ютерне обладнання, центрифугу й стартові набори реагентів.

«Ми всі користуємося лабораторними послугами і хочемо, щоб вони були якісними, адже від них залежить точність діагностики. Завдяки реалізації проєкту ми забезпечили усіх сімейних лікарів доступом до якісної діагностики. В цілому завдяки придбаному обладнанню ми суттєво підвищили спроможність первинної ланки медичної допомоги, яка наразі відіграє важливу роль у боротьбі з пандемією», - розповів Печенізький селищний голова Олександр Гусаров.

Окрім того, проєкт мав на меті протистояти поширенню коронавірусної інфекції.

«У зв’язку з епідемією, в медичних закладах особливо гостро стоїть питання ефективного очищення повітря, тому ми закупили рециркулятори. На відміну від традиційних ламп опромінення такі установки можуть працювати під час перебування людей у приміщенні і забезпечують захист від вірусних інфекцій на 90%. Таке обладнання ми встановили в усіх фельдшерських пунктах громади, щоб захистити від інфекційних захворювань пацієнтів і медичний персонал», - зазначив селищний голова.

Також серед закупленого медобладання – пульсоксиметри й деструктори шприців. Приладами для безпечної утилізації шприців так само забезпечені усі ФАПи й амбулаторії громади.

Загальна вартість проєкту – близько 500 тис. грн, з яких 70 % профінансовано коштом обласної ради.