НОВИНИ УСПІШНОЇ ХАРКІВЩИНИ

Тижневий дайджест про роботу Харківського міського голови Ігоря Терехова

Повномасштабна війна принесла багато горя та випробувань мешканцям Харкова. Ворожі обстріли та ракетні удари, руйнування інфраструктури, втрата близьких, проблеми з електропостачанням стали частиною буденного життя. Проте харків'яни продовжують жити, працювати та допомагати одне одному.

Ключовою фігурою в боротьбі за виживання та відновлення міста став Харківський міський голова Ігор Терехов. Його робота вражає своєю ефективністю. Мер активно співпрацює з військовими, волонтерами та міжнародними організаціями, що забезпечити максимум необхідних ресурсів для незламного міста.

Щотижневі розповіді про роботу Ігоря Терехова демонструють, як місцева влада справляється з викликами війни. Також комунікація з громадою є важливим елементом підтримки морального духу та інформування про актуальні події. Що цікавого відбулося цього тижня - в нашому новинному дайджесті.

Сесія міської ради: головне

Депутати Харківської міської ради 2 липня ухвалили низку важливих рішень на позачерговій сесії. Як повідомив Ігор Терехов, зокрема, були внесені зміни до бюджету міста.

«Спрямували більше 66 млн грн на допомогу ЗСУ. Це важливо для підтримки військових. Крім того, були внесені зміни до бюджету щодо підготовки міста до опалювального сезону, закупівлі когенераційних установок та газових турбін, щоб децентралізувати систему опалення та енергозабезпечення. Це дуже важливо для проходження зими», - наголосив Ігор Терехов.

Також було ухвалене рішення про створення першого в Україні Департаменту інклюзивної доступності та безбар'єрного середовища. А згідно затвердженій Програмі в Харкові безкоштовно ховатимуть загиблих на війні військовослужбовців ЗСУ та цивільних, які загинули в результаті ворожих обстрілів та руйнувань.

Літній відпочинок харківських дітей

Міська влада Харкова, зважаючи на регулярні збройні атаки рф, шукає різноманітні можливості для безпечного відпочинку дітей влітку. Про це Ігор Терехов повідомив в інтерв’ю національному інформаційному агентству «Укрінформ».

Так, за словами мера, дитячі табори в Харківській області постійно перебувають під загрозою обстрілів. З огляду на це юних харків’ян за домовленістю з міжнародними партнерами відправляють на відпочинок за кордон.

Ігор Терехов розповів, що міська влада планує будівництво будинку відпочинку для працівників КП та їхніх дітей у Закарпатській області.

Перемовини з Міжнародним Комітетом Червоного Хреста

2 липня Ігор Терехов зустрівся з представниками Міжнародного Комітету Червоного Хреста в Україні. Сторони обговорили можливості співпраці в рамках підготовки до наступного опалювального сезону та реалізацію поточних спільних проєктів.

Мер Харкова зазначив, що місто сьогодні не генерує електроенергію, тому головне завдання - встигнути децентралізувати системи тепло-, енерго-, та водопостачання до початку холодів.

«Ситуація з енергетикою - дуже серйозний виклик для всіх. Бо від цього залежить надання всіх комунальних послуг. Просто уявіть, що буде з містом, у якому проживає понад 1,2 млн осіб, якщо в ньому не буде світла, води та тепла взимку. Це гуманітарна катастрофа. Тому я дуже розраховую на вашу підтримку в цьому напрямку», - сказав Ігор Терехов.

За словами голови Харківської суб-делегації Стефані Гартлахер, в рамках співпраці Міжнародного Комітету Червоного Хреста з комунальними підприємствами міста, починаючи з 2022 року, Харків вже отримав генератори, зварювальні апарати, гуманітарну допомогу.

Про харківську IT-спільноту

Загальні збори Kharkiv IT Cluster відбулися 3 липня у форматі телемосту між Харковом, Києвом та Варшавою. У заході взяли участь понад 200 представників IT-компаній. Вони підбили підсумки роботи за останні пів року та поділилися першорядними проєктами, які їм вдалося реалізувати за час повномасштабної війни.

Ігор Терехов подякував за співпрацю айтівцям та зазначив, що саме завдяки їхній підтримці у створенні Ситуаційного центру місту вдалося скоротити час прибуття профільних служб на місця ворожих обстрілів.

«Передусім я дякую вам за надійні партнерські стосунки, які нам вдалося вибудувати за роки спільної роботи. Останній наш спільний проєкт - Ситуаційний центр, який є дуже важливим для міста, - вдалося запустити у максимально короткі терміни багато в чому саме завдяки вашій допомозі», - зазначив мер.

Харків будує підземні школи

До 1 вересня в Харкові буде 3-4 підземні школи. Про це повідомив Ігор Терехов в інтерв'ю «Укрінформу». Підземні школи побудують в Новобаварському, Холодногірському та Шевченківському районах.

Минулого навчального року шкільні заняття офлайн проходили в метрошколі, яку відкрили у вересні 2023-го. Спочатку там займалися приблизно 1 тис. дітей, поступово їхня кількість збільшилася майже до 2,2 тис. У новому навчальному році в метрошколі вже хочуть займатися 2,4 тис. дітей. Класи обладнано на шести станціях підземки. В травні в Індустріальному районі відкрили першу в Україні поземну школу. З вересня в дві зміни там займатимуться 900 школярів, серед яких понад 200 першокласників.

«Досвід підземних шкіл був першим в Україні, і він позитивний. І ми маємо сьогодні дуже великий запит на освіту. І сьогодні немає жодного вільного місця в нас у метро-школі, і вже в побудованій підземній школі. Будемо будувати далі по інших районах міста Харкова», - заявив мер.

Наш україномовний Харків

Ігор Терехов вважає, що під час переходу харків'ян на українську мову не потрібно чинити тиску. Про це він заявив в інтерв'ю «Укрниформ».

За спостереженнями мера, Харків еволюціонує: починає говорити українською в побуті та на вулиці.

«Є родини, які запроваджують по кілька реплік у день, є ті, хто перейшов безповоротно. Це відчувається по місту. Але не тисніть, хай харків’яни, які десятиліттями говорили російською, переходять у тому темпі, в якому можуть. Тим більше, вони намагаються це зробити. А молодь принципово говорить українською, вони локомотив, який тягне за собою старших», - розповів мер.

На його думку, те, що Харків був проросійським або русофільським - це «шкідливий і навмисно створений міф», який просували російські ЗМІ, щоб обґрунтувати вторгнення.