НОВИНИ УСПІШНОЇ ХАРКІВЩИНИ

На Харківщині посилять контроль за дотриманням природоохоронного законодавства

Харківська обласна рада підписала меморандум про співробітництво з Державною екологічною інспекцією України та Державною екологічною академією післядипломної освіти та управління.

Як розповіла депутатка обласної ради від «Блоку Кернеса - Успішний Харків» Тетяна Столяренко, підписанню Меморандуму передувала кропітка робота, до якої долучилися заступниця голови обласної ради Валерія Мураєва, керівник обласної фракції «Блоку Кернеса – Успішний Харків» Кирило Кернес, депутат облради, голова комісії з питань екології, природокористування, охорони довкілля, надзвичайних ситуацій та ліквідації їхніх наслідків Олександр Кухар. Його підписали на основі напрацювань, складених за результатами попереднього візиту голови Держекоінспекції на Харківщину.

«Співпраця у рамках підписаного документа об’єднає всі органи влади, місцевого самоврядування, громади у питаннях захисту екології, сприятиме оперативному реагуванню на порушення законодавства в екологічній сфері, зокрема, на несанкціоновані звалища, порушення щодо водокористування, незаконну вирубку лісу тощо. Окрім того, спільна робота дасть можливість готувати фахівців для роботи в громадах», – зазначила Тетяна Столяренко.

Передбачається, що навчатимуть екоспеціалістів представники Державної екологічної академії післядипломної освіти та управління. Після навчання вони за акредитацією Держекоінспекції зможуть виконувати функцію екоінспекторів у громадах. Зокрема, складати протоколи та направляти їх на розгляд органу контролю.

Нагадаємо також, що у грудні минулого року обласна рада ухвалила Комплексну програму охорони навколишнього природного середовища Харківської області на 2021-2027, яка, зокрема, передбачає співпрацю з науковими установами і держорганами.