НОВИНИ УСПІШНОЇ ХАРКІВЩИНИ

Темнівська колонія має перейти на мобільне водовідведення, поки не реконструює очисні споруди. Тетяна Столяренко

Голова комісії з питань екології, природокористування, охорони довкілля, надзвичайних ситуацій та ліквідації їхніх наслідків Харківської обласної ради Олександр Кухар та депутатка облради Тетяна Столяренко, яка також входить до складу профільної комісії, взяли участь у засіданні міжвідомчої робочої групи з питань протидії та розкриття кримінальних правопорушень у сфері охорони довкілля.

Як розповіла Тетяна Столяренко, наріжною темою цього засідання стала катастрофічна ситуація на річці Уди.

«Одним з головних джерел забруднення річки залишається господарська діяльність Темнівської виправної колонії. Тому спільно з представниками органів влади, правоохоронних відомств, органів нагляду й контролю ми розробили першочерговий план дій. Члени робочої групи підтримали мою пропозицію щодо організації тимчасового мобільного каналізаційного водовідведення для Темнівської колонії з використанням спеціального автотранспорту. Такі заходи мають вживатися з 1 серпня і доти, доки у виправній установі не буде реалізовано проєкт із будівництва локальних очисних споруд», - розповіла депутатка.

Якщо керівництво колонії не виконає ці вимоги, діяльність її промислових зон має бути припинена до закінчення повної реконструкції систем біологічної очистки.

Нагадаємо, при Харківській обласній раді створено робочу групу, яка займатиметься усуненням наслідків забруднення річки Уди.