Харківський міський голова Ігор Терехов у воєнних реаліях: як керувати містом під обстрілами
Висвітлення роботи Харківського міського голови Ігоря Терехова під час війни - це не лише інформування громадськості, але й важливий елемент боротьби за майбутнє. Це наш спільний обов’язок - підтримати, зрозуміти і працювати разом заради перемоги та відродження Харкова.
Тиждень, що минає, був вкрай неспокійним. Майже щодня країна-агресор гатить по місту. Проте, ми продовжуємо допомагати Збройним силам України, дбати по рідний Харків, приймати евакуйованих. Коротко про те, чим жив Харків впродовж останніх семи днів та які рішення приймав його очільник Ігор Терехов - у нашому новинному дайджесті.
Про план Путіна щодо Харкова
Росія може завдати руйнувань місту Харкову, але ніколи не зможе його захопити. Про це Ігор Терехов заявив в інтерв’ю американському виданню «Вашингтон пост».
Він розповів, що, порівняно з 2022 роком, ворог почав використовувати різноманітніший арсенал зброї, яку частково поставляють з Ірану, Північної Кореї та Китаю.
«Росіяни спеціально рівняють з землею житлові квартали. Їхня мета - тероризувати людей, змусити їх залишити Харків, а потім зруйнувати його. Нам потрібно докласти всіх зусиль, щоб ворог не зробив з Харкова друге місто Алеппо, яке зазнало сильних бомбардувань з боку російських і сирійських урядових військ», - підкреслив міський голова.
Ігор Терехов зазначив, що планів росіян ніхто не знає напевно. Попри це, міський голова наголосив: українці боротимуться, доки не повернуть всі землі в межах міжнародно визнаних кордонів країни включно з Кримом.
Зустріч із американським сенатором
Ігор Терехов провів зустріч з сенатором штату Небраска (США) Томом Брюером. Мер подякував американському народу за підтримку України та наголосив на важливості своєчасного постачання зброї від партнерів для захисту України.
«Ми цінуємо допомогу США нашій країні. Особливо зараз, коли російський терор посилився, і наше місто перебуває під постійними ударами. Але я впевнений, що у нас вистачить сил відбити атаки ворога та перемогти», - зазначив Ігор Терехов.
Гроші для ЗСУ
Ігор Терехов закликав місцевий бізнес і політиків надати фінансову підтримку захисникам міста та області. У своєму Telegram-каналі мер повідомив, що перебуває в постійному контакті з командирами підрозділів, які захищають Харків, та знає про їхні потреби.
За словами Ігоря Терехова, місто вже виділило мільйони гривень деяким бригадам, найближчим часом перерахує кошти іншим захисникам.
«Знаходжуся у тісному контакті з командирами підрозділів, що боронять місто та область. Знаю їхні потреби, і маю сказати - Харків вже виділив кошти деяким бригадам, а найближчим часом перерахує гроші й решті наших захисників. Мова йде про мільйони й мільйони, аби військові могли закупити необхідне для знищення ворога», - прокоментував очільник міста.
Харків приймає евакуйованих
У Харкові надали прихисток понад 5 тис. евакуйованих мешканців прикордонних районів області, в яких російська армія активізувала бойові дії. Про це Ігор Терехов повідомив 14 травня в ефірі національного телемарафону.
«На сьогодні ми прийняли більше п’яти тисяч людей, які евакуювалися з тих районів Харківської області, де тривають активні бойові дії. У нас ще є можливості для розміщення людей. Крім цього, я провів перемовини з мером Одеси. Якщо будуть охочі, він погодився прийняти та розмістити людей у своєму місті», - зазначив очільник міста.
Співпраця з лютеранською федерацією
Ігор Терехов зустрівся з представниками Всесвітньої лютеранської федерації. Сторони домовилися про подальшу підтримку проєктів з відбудови житлових будинків та реконструкції протирадіаційних укриттів у школах Харкова для проведення в них офлайн-занять.
Як зазначив Ігор Терехов, попри те, що Харків сьогодні перебуває під постійними обстрілами, діти мають бажання навчатися очно.
«Зараз на додачу до метрошколи вже запрацювала і перша підземна школа. Але місць для всіх охочих сісти за парти все одно не вистачає, тому для нас надзвичайно важливо розвивати цю освітню мережу, будувати нові захисні споруди, які відповідатимуть вимогам для навчання дітей. Ми дуже хочемо, щоб наші діти могли вчитися, як і всі інші діти», - зазначив мер.
Чи буде евакуція з Харкова
Попри загострення ситуації у прикордонних районах області, потреби в евакуації мешканців Харкова немає. Про це Ігор Терехов 15 травня розповів в ефірі національного телемарафону.
«Мова про евакуацію з Харкова не йде. Ми, навпаки, приймаємо евакуйованих. До Харкова приїжджають люди з районів, де зараз йдуть активні бойові дії. Ми вже прийняли понад 6 тис. осіб. Розміщуємо їх у гуртожитках, надаємо все необхідне», - розповів мер.
Також Ігор Терехов повідомив, що напередодні ворог завдав сім ударів по густонаселених районах Харкова, щоб залякати його мешканців та змусити виїхати з міста. Мер подякував харків’янам за те, що не піддаються паніці та продовжують допомагати ЗСУ.
В цей же день у Харкові обговорили проблеми евакуації населення з прикордоння на засіданні Координаційного штабу з питань проведення евакуації населення в умовах воєнного стану.
Захід пройшов під головуванням віцепрем’єр-міністра - міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ірини Верещук. Також у засіданні взяли участь представники міжнародних організацій та благодійних фондів.
Ігор Терехов зазначив, що з прикордонних районів області, де ворог активізував бойові дії, до Харкова йде великий потік евакуйованих мешканців. Усіх їх потрібно розмістити, надати речі першої необхідності, влаштувати на роботу чи навчання, забезпечити медичне обслуговування тощо.
Міжнародна підтримка Харкова
Ігор Терехов 16 травня провів перемовини з головою представництва Міжнародної організації з міграції в Україні Алессією Скіавон.
Сторони обмінялися думками щодо подальшого співробітництва у сферах допомоги внутрішньо переміщеним особам та відновлення пошкодженої інфраструктури.
Ігор Терехов зазначив, що першочерговим в нинішніх умовах для Харкова є питання підготовки до нового опалювального сезону, бо внаслідок обстрілів місто втратило основні енергетичні потужності й вимушене вдаватися до віялових відключень.
«Дякую за вже надану допомогу і постійну присутність у місті. Тепер для нас головне - встигнути підготуватися до зими. У Харкові зараз живе понад 1,3 мільйона мешканців, і за рахунок евакуації людей з регіону кількість населення продовжує зростати. Тож для нас максимально важливо сконцентрувати всі сили на децентралізації систем опалення, водопостачання й енергетики, щоб пройти зиму більш-менш нормально. Адже виїжджати звідси ніхто не планує», - сказав Ігор Терехов.
День вишиванки в Харкові
16 травня в Харкові відзначили День вишиванки. Дата не має політичного або релігійного підґрунтя, але в неї є глибокий символічний зміст. Він присвячений українській національній вишиванці - традиційному одягу, який відображає нашу історію, культуру і дух. Ігор Терехов привітат харків՛ян зі святом.
«Вишиванка - найсильніший національний оберіг усіх українців. Кожен її елемент має сенс, кожен орнамент і візерунок уособлює складний історичний шлях нашого народу та дорогі нам цінності. Ніколи не забуду минулорічний День Незалежності України. Тоді Харків перетворився на справжній фестиваль вишиванок, різнобарвʼя та розмаїття яких просто заворожувало. І сьогодні, впевнений, попри все, харківʼяни теж з гордістю вдягнули свій вишитий одяг на знак єдності та нестримної волі до Перемоги!» - написав мер у своїх соцмережах.
Команда «Успішного Харкова» також долучилася до святкування. Депутати Харківської областної та міської рад одягнулись у вишите вбрання.