НОВИНИ УСПІШНОЇ ХАРКІВЩИНИ

Щотижневий дайджест про роботу Харківського міського голови Ігоря Терехова

Незважаючи на те, що тиждень був переважно святковим, робочий розклад Харківського міського голови Ігоря Терехова видався щільним. Зокрема, відбулись зустрічі з міжнародними партнерами, нагородження військовослужбовців та урочисті заходи. Про головні робочі завдання Ігоря Терехова у передостанній тиждень серпня - у нашому дайджесті.

Представництво на міжнародному рівні. Допомога партнерів

22 серпня Харківський міський голова Ігор Терехов зустрівся з представниками делегації Чеської Республіки. Сторони обговорили потреби Харкова та можливості Чехії допомогти місту.

Мер подякував чеському народу за вже надану допомогу, зазначивши, що з початку повномасштабного вторгнення особливо підтримує Харків місто-побратим Брно.

«Ми розраховуємо на себе та на міжнародну підтримку, розуміючи, що лише власними силами відновити все нам не під силу. Соціальна інфраструктура та житло - пріоритет, враховуючи, що понад 150 тисяч мешканців міста залишилися без даху над головою. Найбільш постраждалий район - Північна Салтівка. Щоб його відновити, нам потрібні великі матеріальні та людські ресурси», - наголосив міський голова.

Заступник міністра закордонних справ з економічних відносин Чехії Марек Свобода зазначив, що планується передати Харкову медичне обладнання. Також буде розглянуто можливість надання допомоги у відновленні зруйнованих лікарень, зокрема, на Північній Салтівці.

Крім того, в цей же день Ігор Терехов провів зустріч з представниками агентства системи ООН, що займається захистом та підтримкою біженців. Учасники розглянули поточні питання щодо продовження надання гуманітарної допомоги місту, а також обговорили імплементацію спільних проєктів і програм у найближчому майбутньому.

Харківський міський голова підкреслив, що у Харкові зараз зареєстровано близько 170 тис. переселнців. Ці люди переїхали з деокупованих територій нашого регіону та тимчасово окупованих населених пунктів Запорізької, Херсонської, Донецької та Луганської областей.

Представниця Управління Верховного комісара ООН у справах біженців в Україні Кароліна Ліндхольм зазначила, що переважна більшість переселенців бажає повернутися до Харкова.

Харків святковий

Урочистості з нагоди Дня міста та 80-ї річниці визволення Харкова від нацистських загарбників відбулися 22 серпня за участі міського голови Ігоря Терехова.

«Сьогодні ми можемо зібратися тут завдяки нашим захисникам. Зараз у місті акуратно, доглянуто та все працює завдяки нашим комунальникам. А діти продовжують здобувати знання завдяки педагогам, які залишилися жити та працювати в Харкові. Цей список я можу продовжувати довго. Дякую вам, люди різних покликань та різних професій за Харків, який у нас сьогодні є!» - зазначив Ігор Терехов.

Почесні грамоти Харківської міської ради, Почесні грамоти виконавчого комітету міськради та Подяки міського голови отримали активісти ветеранського руху, військові, педагоги, науковці, працівники комунальної та медичної сфер.

23 серпня Ігор Терехов привітав Харків та харківʼян з Днем міста.

«Місто-герою! Мегаполісе зі стальним характером і незборимою жагою до свободи! Скільки б тебе не намагалися знищити, залякати чи підкорити, ти не схиляєш голови перед загарбниками. І завжди відроджуєшся, стаючи ще сильнішим і кращим, ніж будь-коли. І цього разу ми теж обовʼязково переможемо, все відновимо і відбудуємо. Усі разом! З твоїм днем, Харкове! Слава Україні!» - зазначив мер.

Також він вручив відзнаки «Почесний громадянин міста Харкова» вісьмом захисникам України.

Кому цього року було присвоєне це звання - у нашому матеріалі за посиланням.

24 серпня Харківський міський голова Ігор Терехов вручив відзнаки військовослужбовцям Сил територіальної оборони - бійцям 113-ї бригади, які брали участь у захисті Харкова.

«Сьогодні ми, українці, розуміємо, якою ціною дається незалежність. Скільки життів вона нам коштує! Я дякую всім вам, усім нашим героям-військовослужбовцям за те, що сьогодні Харків - незламне місто! Я впевнений, що ми переможемо, а потім разом відбудуємо Україну та славне місто-герой Харків!» - звернувся до військовослужбовців міський голова.

З нагоди свята мер вручив бійцям медалі «За оборону міста-героя Харкова», Почесні грамоти Харківської міської ради, Почесні грамоти виконкому міськради та Подяки міського голови.

Про міські ресурси

Багатомільйонний кредит Центрального парку остаточно погашено. Про це Ігор Терехов повідомив 24 серпня.

«Це означає, що усе комунальне майно, яке віддали під заставу у 2011 році, нарешті повернуто у власність міста. Крім цього, суму боргових зобов'язань нам вдалося знизити на 78% від початкової, що й надало нам змогу суттєво заощадити бюджетні кошти», - зазначив мер Харкова.

Харків’яни повертаються додому

У Харкові спостерігається четверта хвиля повернення харків’ян до міста. Про це 24 серпня в ефірі телемарафону повідомив міський голова Ігор Терехов.

За його словами, переважно це пов'язано з наближенням початку навчального року.

«Незабаром 1 вересня, і люди думають про навчання дітей. Щоб школярі мали змогу навчатися хоча б у комбінованому режимі, ми пішли на облаштування класів у метро, бо це найбезпечніше місце в Харкові. Для цього ми виділили кілька станцій. Обладнаємо їх таким чином, щоб не заважати перевезенням, бо пасажиропотік також зростає», - зауважив Ігор Терехов.