НОВИНИ УСПІШНОЇ ХАРКІВЩИНИ

Важливість лідерства Харківського міського голови Ігоря Терехова під час війни: кожна дія має значення

У часи кризи роль міського голови набуває особливого значення. Цей факт став особливо очевидним під час активних бойових дій, що з 2022 року перетворили Харків на форпост країни. Коли війна увірвалася в життя харків’ян, міський голова Ігор Терехов виявився не лише цілеспрямованим менеджером, а й лідером, здатним мобілізувати ресурси та підтримувати моральний дух людей. В умовах постійних ворожих обстрілів, руйнувань інфраструктури та гуманітарних викликів наш мер миттєво може приймати рішення, забезпечувати життєдіяльність міста та захищати його. Тож важливість цієї роботи не обмежується лише організаційними завданнями, вона включає здатність підтримувати віру в майбутнє, адаптуватися до нових реалій та забезпечувати стабільність у надзвичайних умовах.

Щотижня в новинних дайджестах ми розглядаємо ключові аспекти діяльності Ігоря Терехова під час війни. Зокрема, управління кризовими ситуаціями, забезпечення безпеки та життєво важливих послуг, підтримку економічної стабільності та відновлення інфраструктури. Звертаємо увагу і на роль міжнародної співпраці та допомоги у відбудові міста. Адже робота міського голови в цей складний час є показовою не лише для Харкова, але й для інших українських міст, які переживають подібні труднощі. Далі - головні новини цього тижня.

Німеччина - надійний партнер

15 червня Ігор Терехов провів зустріч з головою комітету оборони Бундестагу Маркусом Фабером. Сторони обговорили нагальні потреби Харкова, зокрема, підготовку до опалювального сезону та отримання сучасних засобів протиповітряної оборони.

Ігор Терехов котре подякував уряду Німеччини за військову, політичну та фінансову підтримку і розраховує на подальшу допомогу, зокрема, в питанні забезпечення найсучаснішими системами ППО (від цього залежить і як Харків витримає зиму, і життя в місті загалом).

Маркус Фабер підкреслив, що німецький уряд розробляє план заходів щодо підтримки України засобами протиповітряної оборони. За його словами, мова йде про передачу установок Patriot, IRIS-T та Skyranger. Також він зазначив, що для німецьких партнерів важливим є економічний розвиток Харкова.

Ігор Терехов підкреслив, що в місті цьому питанню приділяють особливу увагу. Зокрема, основою Генерального плану Харкова, який розробляється за кошти німецького уряду, є створення економічної моделі розвитку міста. За попередніми розрахунками, зазначив мер, після перемоги у Харкові проживатимуть щонайменше 2 млн осіб.

Про загальну ситуація в місті

Останніми тижнями армія рі припинила активні обстріли Харкова. Про це Ігор Терехов заявив в ефірі національного телемарафону16 червня.

За його словами, атаки стали рідшими після дозволу ЗСУ бити по об’єктах ворожої армії на території країни-агерсора.

«Завдяки цьому були знищені російські пускові установки С-300 та С-400, якими обстрілювали Харків. Зараз у місті відносно спокійно, але ситуація може змінитися в будь-який момент, тож, містянам необхідно постійно бути обережними», - зазначив Ігор Терехов.

Міжнародна підтримка Харкова

Харків провів низку перемовин та підписав угоди з міжнародними партнерами, які допоможуть місту, зокрема, в проходженні опалювального сезону. Як повідомив Ігор Терехов 16 червня в ефірі національного телемарафону, зустрічі відбулися в рамках робочої поїздки до Берліну. Нагадаємо, днями там пройшла міжнародна конференція, присвячена відбудові України.

«Провели перемовини з представниками Світового банку, Європейського банку реконструкції та розвитку, німецькими урядовими організаціями. В рамках форуму були підписані угоди щодо постачання до Харкова когенераційних установок, які допоможуть нам пройти опалювальний сезон. Так, ЄБРР надасть Харкову кредит на 25 млн євро для забезпечення енергостійкості міста. Крім того, Світовий банк виділить грант у розмірі 47 млн євро без необхідності повернення коштів для закупівлі необхідного обладнання», - повідомив мер.

Ігор Терехов зазначив, що всі профільні служби безперервно працюють над створенням умов для сталого проходження опалювального сезону.

Перемовини з мером Страсбурга

18 червня Ігор Терехов провів онлайн-зустріч з мером французького міста Страсбург Жанною Барсегян. Сторони обговорили нагальні потреби Харкова та встановлення партнерських відносин між містами.

Ігор Терехов розповів французькій колезі, з якими викликами Харків зіштовхнувся під час минулого опалювального сезону та як зараз готується до зими. Мер зазначив, що міська влада займається децентралізацією систем енерго-, водо- та теплопостачання і потребує для цього дорого обладнання, зокрема, когенераційних установок.

Жанна Барсегян зазначила, що Страсбург спробує посилити допомогу в цій сфері. Крім того, нещодавно французьке місто підтвердило готовність прийняти на відпочинок дітей з Харківщини.

Ігор Терехов також виступив з ініціативою укласти між містами договір про встановлення партнерських відносин. У свою чергу Жанна Барсегян запропонувала розширити цю перспективу та укласти тристоронню угоду між Харковом, Страсбургом та німецьким містом Кель, яке з початку повномасштабного вторгнення рф також активно підтримує харків’ян. Зокрема, ці міста надсилали до Харкова медикаменти, засоби гігієни, печі для «пунктів незламності», пожежні автомобілі тощо.

Відновлення міста триває

У Харкові безперервно працюють над відновленням пошкоджених будинків та об’єктів інфраструктури. 20 червня в ефірі національного телемарафону міський голова Ігор Терехов зазначив, що через обсяги руйнацій одразу відновити все, що пошкодив російський агресор, неможливо.

«Ми постійно працюємо над цим. Звісно, усунути всі руйнації одразу неможливо, адже пошкоджень зазнали понад 9 тис. будівель. На їх відновлення необхідні колосальні кошти та величезний людський ресурс», - розповів мер.

За його словами, у порівнянні з травнем кількість обстрілів зменшилась, однак ворог продовжує тероризувати харків’ян. Так, напередодні росіяни атакували Харків трьома авіабомбами, внаслідок чого були пошкоджені дитячий табір та житловий будинок, постраждали двоє жінок.

Паралельно з відновленням житлового сектору, розповів мер, триває підготовка до опалювального сезону. Як зазначив Ігор Терехов, місто отримує значну фінансову підтримку.

Випуск 2024: незламне покоління

Церемонії випуску школярів стартували в Харкові 19 червня. З закінченням школи одинадцятикласників вітав Ігор Терехов.

Мер зазначив, що Харків пишається своїми випускниками, які, попри постійні повітряні тривоги та обстріли, продовжували вчитися в місті.

«Ви - незламне покоління! Згуртоване, мужнє, непереможне. Багато з вас поїдуть навчатися в інші міста і навіть країни, але, я впевнений, що ви обов’язково повернетеся. Бо ви - майбутнє нашого міста-героя Харкова! І я щиро вірю, що ми творитимемо його історію разом. Хай вам щастить!» - звернувся до випускників Ігор Терехов.

Цього року заклади середньої освіти в Харкові закінчили 8,4 тис. школярів. За високі досягнення у навчанні медалями відзначено 961 учня:

  • 782 - золотими;
  • 179 - срібними.

Відомо, що всі динадцятикласники отримають пам'ятні відзнаки «Випуск міста-героя Харкова 2024».