НОВИНИ УСПІШНОЇ ХАРКІВЩИНИ

Важливість лідерства, або Як Харківський міський голова Ігор Терехов ставиться до викликів воєнного часу

У воєнний час місто Харків демонструє мужність, розум та єдність. А лідерство Харківського міського голови Ігоря Терехова виявляється і в його керівництві, і в здатності об'єднати людей для досягнення спільної мети – нашої перемоги. Попри війну, життя продовжується, даруючи кожному з нас віру в майбутнє. І Харків лишається символом сили та незламної волі.

Щотижня ми збираємо актуальні новини, аби харків՛яни розуміли важливість роботи міської влади. Це не просто наш обов'язок, але й важливий елемент побудови довіри у громади. Тож про що говорив Ігор Терехов, з ким зустрічався, які рішення прийняв - у черговому дайджесті.

24 лютого - сумна дата

Реквієм пам'яті загиблих захисників, присвячений другим роковинам повномасштабного вторгнення рф, пройшов 24 лютого на станції метро «Історичний музей». Ігор Терехов подякував військовим, які захищали та захищають нашу землю та борються за право називатися українською нацією.

«Два роки горя, сліз, втрат... Поранений, але не підкорений Харків! Ми завжди будемо пишатися нашими захисниками та захисницями. Попереду у нас багато викликів, але ми витримаємо та обов'язково переможемо! Харків був, є і буде українським містом!» - зазначив Ігор Терехов.

До заходу також долучилися депутати від «Успішного Харков».

Питання безпеки

Закрити небо над Харковом, який знаходиться в безпосередній близькості до кордону з рф, зможуть лише найсучасніші системи протиповітряної оборони. Про це 24 лютого в ефірі національного телемарафону заявив Ігор Терехов.

«Важливо, щоб харків'яни поверталися до міста, щоб працював бізнес, щоб ми могли відкрити школи та виші. Тому нам дуже потрібні найсучасніші системи протиповітряної оборони, які зможуть збивати все, що летить на Харків», - наголосив мер.

Освіта: плани на майбутнє

Міжнародна конференція Kharkiv: Education Under Ground, присвячена відновленню освітнього процесу та покращенню якості послуг у прифронтових регіонах, пройшла в Харкові 26 лютого.

Ігор Терехов у вітальній промові наголосив, що, попри війну, місто приділяє значну увагу навчанню дітей. Він розповів про готовність ділитися досвідом міста з іншими регіонами.

«Освіта дітей для нас - головне, бо діти - наше майбутнє. Проєкт метрошколи був першим кроком у відновленні освітнього процесу в екстремальних умовах. На п’ятьох станціях метрополітену була організована справжня школа. Нашою метою було не лише навчання, а й соціалізація дітей», - підкреслив Ігор Терехов.

Будівництво міцних міжнародних зв'язків

Зустіч Ігоря Терехова та посла Франції в Україні Гаеля Весьєра відбулася 26 лютого в Харкові. Відомо, що сторони обговорили співпрацю у сферах економіки, освіти та культури, а також надання французькими партнерами подальшої підтримки України.

Ігор Терехов наголосив на важливості захисту неба над Харковом. Крім того, мер розповів про плани розвитку міста, які, попри війну, продовжують реалізовуватися.

«Сьогодні ми маємо багато викликів, але і багато можливостей. Ми зацікавлені в тому, щоб до нас заходили інвестори. І ми нічого не зупиняємо. Разом з нашими міжнародними партнерами, банками жоден проєкт не ставимо на паузу, а втілюємо в життя навіть під час війни. Це і будівництво метрополітену, і закупівля для нього рухомого складу, і придбання електробусів. Ми хочемо розвивати і будівельну галузь, і новітні технології, і креативні індустрії. Ми маємо для цього всі можливості і хочемо працювати, у тому числі з французькими підприємцями», - наголосив Ігор Терехов.

Гаель Весьєр зазначив, що Франція розуміє важливість надання всебічної допомоги Україні.

Обережно, фейк!

27 лютого в ефірі національного телемарафону Ігор Терехов прокоментував фейк росіян про «підготовку до здачі Харкова», зазначивши, що в такий спосіб ворог намагається посіяти паніку серед харків’ян.

«Це ІПСО, мета якої - спричинити хвилювання серед людей у Харкові. Але харків’яни згуртовані. Вони підтримують і будуть підтримувати ЗСУ. Як два роки тому ми відстояли наше місто, так будемо відстоювати і зараз. Тим паче, що сьогодні ми краще укріплені», - зазначив Ігор Терехов.

За його словами, для цього навколо міста були збудовані серйозні фортифікаційні споруди.

Економічне відновлення та підтримка бізнесу

Для зменшення податкового навантаження на суб’єктів господарювання міста Харкова під час війни 28 лютого на позачерговій сесії міськради було ухвалене рішення про деякі питання плати за землю.

Так, пільгові ставки стосуються найбільш постраждалих земельних ділянок. Зокрема тих, де розміщені об’єкти промисловості, адміністративні, офісні, складські будівлі та готелі, а також щодо земельних ділянок, наданих у користування для будівництва та реконструкції об’єктів. Ставки знижені на 30-50% (залежно від виду користування).

Крім того, подовжені пільги на земельний податок та орендну плату за ділянки, де розміщена пошкоджена нерухомість - на 30, 60 та 99% залежно від категорії пошкоджень. Такі пільги діятимуть до 31 грудня року, в якому припинять або скасують воєний стан (раніше пільговий період був з 1 січня по 31 грудня 2023 року).

Також звільнено фізичних осіб від земельного податку та орендної плати за ділянки, де є приватні будинки - з 1 січня 2023 року по 31 грудня року, коли припинять або скасують воєнний стан. Таку пільгу отримали 24 тис. харків՛ян.

Як розповів Ігор Терехов, так міська влада хоче простимулювати бізнес та харків’ян залишатися в місті.

«Потрібен стимул, щоб люди залишалися в Харкові, щоб працювали виробництва, поверталися підприємці. Якщо потрібно буде ще знизити податкові ставки для деяких видів діяльності, ми це зробимо. Для нас дуже важливо, щоб бізнес мав можливість працювати», - сказав мер.

Мобілізація ресурсів для допомоги ЗСУ

Харківська міська рада внесла зміни до бюджету міської територіальної громади на 2024 рік. Відповідне рішення було ухвалене сьогодні, 28 лютого, на позачерговій сесії Харківської міськради. Так, за рахунок вільного залишку бюджетних коштів та перерозподілу раніше затверджених бюджетних призначень були збільшені видатки на підвищення рівня безпеки в місті та надання допомоги військовим частинам на 47,5 млн грн.

«Загалом з початку цього року на зміцнення сил оборони Харків спрямував вже понад 100 мільйонів гривень. З них 47,5 - на сьогоднішній сесії. І якщо ми дійсно прагнемо жити у мирі, мусимо й надалі залишатися надійним тилом для наших захисників і захисниць. Допомагати й підтримувати. І не лише грошима, а усіма доступними нам способами. Аж до Перемоги», - підкреслив міський голова.

Фракція «Успішний Харків» його підтримала одноголосно.

З повагою до вчителів

Церемонія нагородження переможців і лауреатів міського конкурсу «Учитель року - 2024» відбулася в Харкові 29 лютого. У другому, міському, турі конкурсу змагалися 37 освітян з 33 шкіл у чотирьох номінаціях:

  • «Географія»,
  • «Образотворче мистецтво»,
  • «Фізика»,
  • «Українська мова та література».

За результатами конкурсу журі визначило п’ятьох переможців та 11 лауреатів.

Ігор Терехов у вітальному слові висловив вдячність усім педагогам за щоденну невпинну працю.

«Попри тяжкі воєнні часи, ви начаєте наших дітей. Унікальний для всього світу проєкт метрошколи - це історія Харкова та України, яку ми творимо завдяки вам. Вірю, що після перемоги ми відбудуємо всі школи, які були зруйновані, і зробимо все можливе, щоб діти повернулися до Харкова», - наголосив очільник міста.

Переможціі нагородили Почесними грамотами виконкому Харківської міської ради та сертифікатами на отримання щомісячної премії протягом року в розмірі 10 тис. грн. Лауреати отримали Подяки міського голови та сертифікати на щомісячну премію протягом року в розмірі 3 тис. грн.