НОВИНИ УСПІШНОЇ ХАРКІВЩИНИ

Валерія Мураєва: Питання про відтермінування реорганізації санаторних шкіл знаходиться на розгляді профільного парламентського комітету

Реформування санаторних шкіл планується відтермінувати, на даний момент це питання знаходиться на розгляді профільного комітету Верховної України, розповіла на пресконференції заступниця голови Харківської обласної ради Валерія Мураєва.

За її словами, зараз розглядається 2 варіанти можливої ​​пролонгації: до 2022 року і до 2024 року. Раніше передбачалося, що реформування має завершитися до 1 липня поточного року.

«У 6 санаторних школах Харківської області навчаються около 1300 дітей. Ця цифра практично не змінюється в останні роки, що говорить про потребу в таких навчальних закладів. Ліквідувати їх було б неправильно. Про їх реорганізацію в ліцеї говорити передчасно, адже ще немає затвердженого положення про ліцей. А школа для дітей з цукровим діабетом взагалі не потрапляє ні під обговорювані варіанти положення про ліцей, ні під вимоги для спецшколи. Вихованці цього освітнього закладу потребують спеціалізованого підходу, і в разі його ліквідації фактично не зможуть продовжити очне навчання в загальноосвітніх школах. Тому на даний момент реформування таких шкіл необхідно відтермінувати на період, за який ми зможемо знайти оптимальний режим для їх функціонування без втрат для дітей. Думаю, оптимальним рішенням стане відтермінування до 2024 року», - зазначила Валерія Мураєва.

Нагадаємо, питання можливої ​​ліквідації і реорганізації санаторних шкіл було розглянуте під час онлайн-засідання Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради з питань розслідування випадків і причин порушення прав дитини при здійсненні децентралізації повноважень з питань охорони дитинства, реформування системи закладів інституційного догляду та виховання, реалізації права дитини на сімейне виховання та усиновлення, розвитку (модернізації) соціальних послуг. Валерія Мураєва підкреслила, що реформування таких освітніх установ необхідно відтермінувати, щоб уникнути соціальних катастроф.