НОВИНИ УСПІШНОЇ ХАРКІВЩИНИ

Тиждень важливих справ. Дайджест про роботу Харківського міського голови Ігоря Терехова

Відкрита комунікація, оперативне реагування на будь-яку ситуацію, збалансованість інтересів - такими були й залишаються принципи роботи Харківського міського голови Ігоря Терехова. Цей тиждень приніс чимало робочих завдань мерові. Зокрема, це обговорення плану підтримки бізнесу, спілкування з військовими та вчителями, контроль підготовки до навчального процесу. Не обійшлось і без російського ІПСО. Головні події ми зібрали у черговому дайджесті.

Харківский бізнес: про що говорили Ігор Терехов і представники ООН

Налагодження механізму нормальної роботи місцевого бізнесу - запорука того, що бюджет буде наповнюватися, а люди матимуть роботу. Харківський міський голова Ігор Терехов 28 серпня провів зустріч з делегатами від Програми з розвитку Організації Обʼєднаних Націй (ПРООН) в Україні. У спілкуванні мер зазначив, що бізнес нещодавно почав повертатися до Харкова. За його словами, наші підприємці потребують особливих умов підтримки, зважаючи на складну ситуацію через війну.

«Дякую вам за вже надану допомогу. Ми це дуже цінуємо і докладаємо максимум зусиль, щоб Харків продовжував жити і працювати. Але, звісно, потребуємо грантових інвестицій у бізнес, оскільки наше місто постраждало чи не найбільше в Україні, і сьогодні ми, на жаль, маємо складну динаміку його розвитку. А, отже, повинні зробити все, щоб цю ситуацію змінити», - підкреслив Ігор Терехов.

Представник ПРООН в Україні Яко Сільє розповів, що в Харкові відкритий перший офіс організації і найближчим часом його планують розширити для активної співпраці з владою та містянами у більшій кількості напрямків.

Вшанування пам'яті полеглих героїв, відкриття центру ветеранського розвитку та спілкування з вчителями

29 серпня, у День День пам'яті захисників України, Харківський міський голова Ігор Терехов, його заступники, команда «Успішного Харкова» та родичі загиблих військових вшанували пам'ять полеглих за Україну захисників на Алеї Слави 18-го кладовища.

Крім того, в цей день Ігор Терехов був присутнім на відкритті центру ветеранського розвитку на базі Харківського національного університету ім. В. Н. Каразіна. У заході також взяли участь заступниця міністра у справах ветеранів України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Тетяна Калита, керівництво області, викладачі університету та військові.

Ігор Терехов подякував військовослужбовцям ЗСУ за захист міста та країни і зазначив, що турбота про військових, ветеранів та членів їхніх сімей - головне завдання влади сьогодні.

Пізніше відбулась міська педагогічна рада «Освіта Харкова в умовах війни: безпечність, доступність, якість». Мер міста вручив кращим освітянам Харкова Почесні грамоти Харківської міської ради, Почесні грамоти виконавчого комітету міськради та Подяки міського голови.

«Наші хлопці та дівчата захищають Україну ціною свого життя для того, щоб ми тут робили Україну кращою. Минулий рік був важким для всіх, але ми витримали. І результати, які продемонстрували наші діти на інтелектуальних конкурсах, турнірах, змаганнях, свідчать про високу ефективність вашої роботи навіть у складних воєнних умовах. Дякую вам за героїчну працю на освітянській ниві! І вірю, що наступний навчальний сезон ми пройдемо так само гідно», - звернувся до вчителів мер.

Протидія ІПСО. Мовне питання

29 серпня агентство «Франс Прес» опублікувало матеріал про дерусифікацію в Харкові зі словами Ігоря Терехова, що «наполягати на тому, щоб люди відмовилися від російської мови, - не найкращий варіант діяти... Що більше ви тиснутимете, то більшим буде опір». Інформацію оперативно поширили російські пропагандистські портали із заголовками: «Мер Харкова: нав'язування бойкоту російської мови викличе опір».

У телеграм-каналі Ігор Терехов опублікував скрін із заголовками новин російської пропаганди, підкреслюючи, що це ІПСО.

«Мене вже давно не дивують брехливі і до болі примітивні вигадки російських пропагандистів. Все це я проходив і пройду, впевнений, ще не раз. Усі ці ІПСО розраховані ні на що інше, як на чергову провокацію мовного скандалу і розкол всередині українського суспільства, що завжди на руку ворогові. Харків - героїчне місто. Українська - єдина державна мова. Наша рідна мова. І розпочата рф війна тільки пришвидшила і без того неминучий процес свідомого переходу усіх нас на спілкування нею у всіх сферах життя», - прокоментував Ігор Терехов.

Харківська метрошкола: як, де, коли

Стартує новий навчальний рік. Попри всі перешкоди війни, місцевій владі вдалося організувати навчання харківських школярів на станціях метрополітену. Наразі там облаштували 60 класів. Про це 31 серпня в ефірі телемарафону повідомив міський голова Ігор Терехов.

За його словами, тричі на тиждень офлайн там навчатиметься понад 1 тисячі дітей. У класах облаштували системи рекуперації повітря, освітлення, туалетні кімнати. Відомо, що до станцій метро дітей у супроводі поліції підвозитиме шкільний автобус. Також учнів безкоштовно годуватимуть.

«Ми зможемо прийняти всіх охочих. Будемо облаштовувати класи за всіма нормами і надалі, у нас є такі можливості. Маю надію, що з кожним місяцем кількість учнів у такій метрошколі зростатиме», - зазначив Ігор Терехов.