НОВИНИ УСПІШНОЇ ХАРКІВЩИНИ

Тетяна Біловол: В умовах реформування протитуберкульозна служба має забезпечити надійні профілактичні заходи і якісний супровід хворих

Заступниця голови Харківської обласної ради Тетяна Біловол взяла участь у слуханнях комітету Верховної Ради України з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування.

Темою слухань, які проводилися в онлайн-форматі, була протидія туберкульозу в умовах пандемії.

За словами Тетяни Біловол, одним з основних питань в обговоренні було формування тарифу НСЗУ на лікування туберкульозу, який з квітня цього року зросте з 27 тис.грн. до 40 тис. 302 грн. на одного хворого на рік. Також йшлося про кадрові проблеми, оскільки в деяких регіонах гостро бракує лікарів-фтизіатрів. Окрім того, учасники комітетських слухань розглянули вимоги до організації надання послуги з діагностики та лікування дорослих і дітей з туберкульозом й шляхи взаємодії з різноманітними установами та організаціями тощо.

«Сьогодні протитуберкульозна служба в Україні перебуває в умовах реформування. В організації подальшої роботи і первинної, і вторинної ланки медицини на цьому напрямі виникає багато невідкладних питань, які потребують обговорення як на місцевому, так і на загальнодержавному рівні. Кожна така нарада чи слухання мають на меті вибудувати роботу протитуберкульозної служби в регіонах таким чином, щоб забезпечити й надійні профілактичні заходи, і якісний супровід хворих», - підкреслила заступниця голови облради.

Нагадаємо, на Харківщині внесли зміни у систему роботи протитуберкульозної служби. В області функціонуватиме 2 протитуберкульозних медзаклади, один з яких надаватиме амбулаторні послуги, інший працюватиме в режимі стаціонару.