НОВИНИ УСПІШНОЇ ХАРКІВЩИНИ

Тепло в будинках і зустріч з молоддю. Дайджест про роботу Харківського міського голови Ігоря Терехова

Лідерство, чітка організація та спроможність працювати в умовах кризи визначають успішність дій Харківського міського голови Ігоря Терехова. Він об'єднує громаду та допомогає місту долати найскладніші випробування. Щотижня ми збираємо інформаційний дайджест, який наглядно демонструє реальну роботу міської влади. Що було цікавого й важливово за минулі дні, у нашому матеріалі.

Харків без Helsi?

У Харкові можуть розробити власну медичну електронну систему для закладів охорони здоров’я. Про 23 жовтня під час зустрічі з представниками Національної служби здоров'я України повідомив міський голова Ігор Терехов.

За його словами, компанія Helsi скасовує для Харкова фінансові домовленості, які були досягнуті ще до повномасштабного вторгнення рф. Але місто може розробити свій аналог цієї програми та користуватися ним безкоштовно.

«Тоді вони декларували, що для нас ця програма обійдеться в 1 грн на рік, але сьогодні вони говорять зовсім по-іншому. Так, вони пропонують певні знижки, але хочуть, щоб наступного бюджетного року ми платили гроші за кожного пацієнта. І це дуже великі гроші. Думаю, інші територіальні громади вже зіткнулися з цим питанням. Тому маю пропозицію. У нас є айтівці, і ми можемо створити свою програму для всіх громад. Усі разом профінансуємо і ні від кого залежати не будемо», - наголосив Ігор Терехов.

Про будинок на Ужвій

Підготовчі роботи до демонтажу першого підʼїзду будинку, пошкодженого внаслідок обстрілів, тривають на вул. Наталії Ужвій, 82. Про це 25 жовтня на своїх сторінках у соціальних мережах повідомив Харківський міський голова Ігор Терехов.

Наразі фахівці рівняють там майданчик під встановлення крана.

Мер повідомив, що мешканці будинку знаходяться у процесі отримання сертифікатів на нове житло в рамках державної програми «єВідновлення».

«Місто супроводжує їх на всіх етапах отримання цих сертифікатів, аби максимально спростити процес. Але відновлення зруйнованого житла чи надання замість нього нового - це завдання держави. А Харків робить все можливе, щоб люди, чиє житло постраждало від російської агресії, завжди знали, що можуть розраховувати на підтримку міста», - зазначив Ігор Терехов.

До зими готові!

У Харкові опалюються всі об’єкти соціальної сфери, а підключення житлових будинків до теплопостачання складає вже 91%. Про це 26 жовтня в ефірі національного телемарафону повідомив міський голова Ігор Терехов.

Він зазначив, що у Харкові опалювальний сезон розпочався 23 жовтня.

«Станом на сьогодні уся соціальна сфера - з теплом. Житлові будинки підключені на 91%, і ми продовжуємо працювати над тим, щоб забезпечити теплом усіх харків’ян», - повідомив Ігор Терехов.

Мер зазначив, що Харків врахував досвід попереднього опалювального сезону та підготувався до можливих блекаутів. Зокрема, в місті збудували модульні котельні. Вони обладнані потужними генераторами та зможуть працювати у випадку тривалого знеструмлення.

Вітання автомобілістам

Ігор Терехов 26 жовтня взяв участь в урочистостях, присвячених Дню автомобіліста і дорожника. Міський голова подякував за роботу військовим водіям, інженерам, ремонтникам та співробітникам автотранспортної галузі міста.

«Незважаючи на війну, у нас курсує громадський транспорт, дороги в робочому стані, транспорта система модернізується, оновлюється. Я пишаюся нашими водіями тролейбусів, автобусів, трамваїв, військовими водіями, бо всі ми сьогодні витримуємо всі негаразди і намагаємося створити нормальні умови життя для харківʼян», - зазначив Ігор Терехов.

Кращих працівників нагородили Почесними грамотами Харківської міської ради та Подяками міського голови.

Кава з мером

Пізніше в цей же день відбулася неформальна зустріч харківської молоді з Ігорем Тереховим. «Кава з мером» вже стає традицією. Серед учасників заходу були присутні школярі, студенти, члени Молодіжної ради, волонтери та громадські організації.

На зустрічі, яка пройшла у форматі відвертого діалогу, обговорили актуальні потреби молоді та ініціативи, які можуть покращити життя в найближчий час.

«Каву з мером» відвідали також депутати «Успішного Харкова» Аліса Панова, голова депутатської групи «Молодь за успішний Харків» у міськраді та Неллі Цибульник, яка очолює депутатську групу «Молодь за успішну Харківщину» в обласній раді.