НОВИНИ УСПІШНОЇ ХАРКІВЩИНИ

Під ракетними обстрілами: про роботу Харківського міського голови Ігоря Терехова в умовах воєнної кризи

Тиждень, що минає, став для харків՛ян черговим важким випробуванням. У ці моменти ми підтримуємо Харківського міського голову Ігоря Терехова та всіх героїчних людей, які працювали, рятуючи життя.

Російські ракети постійно несуть загрозу нашому місту, і в такі моменти важливо мати ефективне та рішуче керівництво. Наш мер став прикладом витриманості, сили та розуму в умовах війни. Він вчить нас тому, як важливо залишатися єдиною командою в найважчі часи та спільно протистояти випробуванням. Тож намагаймося підтримувати одне одного та вірити в майбутнє, разом ми зможемо подолати будь-які труднощі. А на додачу - наш інофрмаційний дайджест, який відображає ключові напрямки та заходи, які приймає міський голова Ігор Терехов для забезпечення безпеки, підтримки та відновлення міста сьогодні.

Допомога Німеччиини з відбудовою Харкова

Уряд Німеччини активно надає допомогу місту у відбудові зруйнованих об’єктів інфраструктури. Ігор Терехов 20 січня в ефірі національного телемарафону розповів про зустріч з Надзвичайним і Повноважним Послом Федеративної Республіки Німеччина в Україні Мартіном Єґером.

За словами мера, це третя офіційна зустріч, на якій обговорювалась низка інвестпроєктів.

«Німеччина - лідер у відбудові та підримці Харкова. Вже зараз завдяки німецькому уряду ми відбудовуємо кілька шкіл. Крім того, спільно плануємо відновлення одного з корпусів Харківського національного університету ім. В. Н. Каразіна, який дуже постраждав від ракетних обстрілів. Я дуже вдячний Німеччині за позицію та допомогу нашому місту та країні», - зазначив Ігор Терехов.

Дипломатична робота

Верховний комісар ООН у справах біженців Філіппо Гранді 22 січня перебувава з офіційним візитом у Харкові. В рамках візиту він зустрівся з міським головою Ігорем Тереховим, під час якої були визначені ключові напрямки подальшої співпраці.

Як повідомив мер, Харків прийняв багато вимушених переселенців з деокупованих та прифронтових громад Донецької, Луганської, Херсонської, Запорізької та інших областей.

«Ми хочемо, щоб вони почувалися як удома. Все, що в наших силах, ми робимо, але, звичайно, потребуємо серйозної допомоги наших партнерів», - зазначив Ігор Терехов.

А Філіппо Гранді повідомив, що Управління Верховного комісара ООН у справах біженців продовжуватиме підтримувати Харків, який і досі обстрілюється рф.

Безпека дітей Харкова

Ігор Терехов 22 січня оглянув реконструйоване сховище і поспілкувався зі школярами, які розпочали там навчання. У новому протирадіаційному укритті у дві зміни навчатимуться 100 учнів цієї школи.

За словами мера, зараз захисна споруда відповідає всім технічним нормам, які висуваються до шкільних укриттів. Дозвіл на навчання в цьому приміщенні надала ДСНС.

«Це перше таке укриття, воно знаходиться у школі в Слобідському районі та відповідає всім необхідним нормативним документам. З сьогоднішнього дня тут навчаються наші діти - від першокласників до випускників. Для нас ця реконструкція - початок довгого шляху, черговий крок до розширення мережі освітніх закладів, і ми відбудовуватимемо ще кілька шкіл в інших районах міста, щоб охопити оффлайн-навчанням якнайбільше харківських школярів», - зазначив Ігор Терехов.

Три хвилі ракетних ударів

23 січня близько 4 години ранку армія рф ракетами обстріляла місто. Другий ракетний удар стався о 7:15. Під обстріл потрапила житлова забудівля та ринок у селищі Жуковського, Північна Салтівка. Потім вибухи прогриміли близько 22:07. Як розповів Ігор Терехов, два з них сталися в центрі міста, один - у Холодногірському районі. Внаслідок прямого влучання ракет пошкоджено багато житлових будинків. Відомо про 11 загиблих, більше 70-ти отримали поранення.

25 січня стало у місті днем жалоби. Ігор Терехов висловив співчуття рідним загиблих.

Обʼєднання харківських вишів: позиція влади

Ігор Терехов 24 січня взяв участь у засіданні Спілки ректорів Харківської області за участю заступника міністра освіти і науки Михайла Винницького.

Тема засідання була присвячена обговоренню планів Міністерства освіти і науки України щодо приєднання Української інженерно-педагогічної академії та Харківського національного педагогічного університету ім. Сковороди до Харківського національного університету ім. Каразіна, а також Харківського національного автомобільно-дорожнього університету до ще одного з вишів.

Мер Харкова зазначив, що таке обʼєднання негативно вплине на розвиток системи освіти міста.

«Звертаюся до міністерства з проханням враховувати думку самих вишів і суспільства в цілому. Обʼєднувати університети Харкова зараз - нераціонально і передчасно. Не треба вирішувати за нас, користуючись залишковим принципом, - цей шлях веде в нікуди», - зазначив Ігор Терехов.

Пушкін VS Сковорода

Ігор Терехов запропонував перейменувати вулицю Пушкінську на вулицю Григорія Сковороди. Про це 24 січня мер написав у своїх соцмережах. Він розповів, що не поспішав з рішенням змінити назву вулиці, але після ракетних ударів по місту 23 січня змінив думку.

«Після того, як ворог завдав жахливих ударів по нашому місту, забрав життя невинних і перетворив будинки на руїни, ми бачимо реальну ціну таких рішень. Це біль, який Харків відчув найгостріше за всю історію цієї війни. І тому я вважаю, що ми не можемо залишити все, як є», - зазначив Ігор Терехов.