НОВИНИ УСПІШНОЇ ХАРКІВЩИНИ

Дмитро Діхтяр: Підтримка з селищного бюджету – єдиний спосіб збереження та розвитку мережі медзакладів Слобожанської громади

Протягом 2021 року на медичну галузь з бюджету Слобожанської селищної ради витрачено близько 11 млн грн: 7,5 млн грн – на поточний ремонт та утримання закладів охорони здоров’я, ще 3,5 млн грн – на капітальний ремонт. Про це розповів у щорічному звіті Слобожанський селищний голова Дмитро Діхтяр.

«Приміщення та медичне обладнання, отримане селищною радою у комунальну власність в результаті процесів децентралізації, потребує модернізації або заміни на нове. І хоча фінансування надання медпослуг здійснюється за рахунок коштів Національної служби здоров’я України, фінансові надходження поки критично малі для повноцінного функціонування закладів. Підтримка з селищного бюджету – єдиний засіб збереження та розвитку мережі», – наголосив у звіті селищний голова.

Для того, щоб населення громади отримувало доступні і якісні медпослуги, протягом року проводилася системна робота з розширення переліку таких послуг, покращення матеріально-технічної бази медзакладів тощо.

Так, у головному корпусі Слобожанської лікарні капітально відремонтовано дах, у двох корпусах встановлено системи пожежної сигналізації. Створена матеріально-технічна база для відкриття 10 ліжок паліативної допомоги, створено безперешкодний доступ до медичних об’єктів для маломобільних груп населення у фельдшерських пунктах с. Занки і сел. Благодатне, поліпшено матеріально-технічну базу амбулаторій у смт Слобожанське, с.Черкаський Бишкин і Шелудьківка.

Окрім того, проєкт Слобожанської громади «Здорова жінка - запорука процвітання нації» переміг в обласному конкурсі «Ефективна медицина в громаді». На умовах співфінансування з обласного і селищного бюджетів для Слобожанської лікарні придбали апарати кольпоскопії і гістероскопії.