НОВИНИ УСПІШНОЇ ХАРКІВЩИНИ

Віктор Остапчук: Ім’я Георгія Кірпи - це синонім успіху та швидких змін

На Байковому кладовищі у Києві відбулася традиційна церемонія покладання квітів від імені Героя України, депутата Харківської обласної ради від «Блоку Кернеса – Успішний Харків» Віктора Остапчука та його однодумців до місця поховання колишнього міністра транспорту і зв'язку України – Генерального директора «Укрзалізниці», почесного харків’янина Георгія Кірпи.

Віктор Остапчук, який очолив Південну залізницю відразу після призначення Героргія Кірпи Генеральним директором «Укрзалізниці» та втілював в життя амбітні проєкти модернізації магістралі, проводить такі пам’ятні заходи вже 17 років поспіль.

«Георгій Миколайович пішов з життя 27 грудня 2004-го. За час, що минув, Україна пережила чимало тяжких катаклізмів. Але це не завадило вдячним співвітчизникам пам’ятати про найефективнішого міністра незалежної України, ім’я якого стало синонімом успіху та швидких змін», - зазначив депутат.

Цьогоріч Харківщина також відзначили 75-річчя від дня народження ексміністра. Концерт-реквієм у Боровій відвідали делегації залізничників зі всієї Харківщини. 31 серпня на будівлі Українського державного університету залізничного транспорту відкрили меморіальну дошку Георгію Кірпі.

«Зараз ми клопочимо про присвоєння нашій залізничній «альма-матер» імені Георгія Миколайовича, а також про встановлення в університетському сквері, погруддя Георгія Кірпи. Взяти участь у  цьому проєкті попередньо погодився відомий харківський скульптор, заслужений діяч мистецтв України Олександр Рідний. Георгій Кірпа — найвідоміший випускник цього вишу, Герой України, якого Всеукраїнським рейтинговим голосуванням у 2009 році назвали найвидатнішим залізничником за всю 150-річну історію залізниць нашої держави. Впевнений, що університет буде носити його ім’я. Тим більше, що у цьому питанні нас підтримує Харківський міський голова Ігор Терехов, якому я та мої колеги за це щиро вдячні», - наголосив Віктор Остапчук.